Program imprez

 

Szczegółowe dane


AquaCity Poprad (Termalne Kąpiele+Laser Show)

Godzina wyjazdu: 13:30
Godzina przyjazdu: 22:00
Liczba dni: 1
Kraj docelowy: Słowacja
Cena normalna: 95.00 zł
Cena ulgowa: 85.00 zł

W cenie:
autokar turystyczny lub mikrobus
pilot-przewodnik na trasie
ubezpieczenie KL+NNW za granicą
bilet wstępu do AquaCity

Praktyczne informacje:
wymagane dokumenty – dowĂłd osobisty lub paszport
język urzędowy – słowacki
obowiązująca waluta – Euro

Trasa:
DOLINA POPRADU – SPISKA SOBOTA – POPRAD – AQUACITY POPRAD

Atrakcje:
SPISKA SOBOTA – SPACER; POPRAD – CZAS WOLNY OK.1H, AQUACITY POPRAD – POBYT NA KĄPIELISKU TERMALNYM OK.4H, W TRAKCIE POBYTU WIECZORNY POKAZ LASERÓW.

Opis:
Poprad: Okolice dzisiejszego Popradu były już w XII wieku zasiedlone przez Słowian. W XIII wieku nadeszła fala kolonizacji niemieckiej - niemieccy osadnicy zakładali nowe osiedla, często sąsiadujące z dawnymi słowiańskimi, jak również zaludniali osady już istniejące, nierzadko tworząc w nich większość. Na terenie dzisiejszego Popradu istniało kilka takich osad: właściwy Poprad (Deutschendorf), wzmiankowany w 1256, w którym Niemcy tworzyli większość aż do XVII wieku, Maciejowce (Spišské Matejovce, Matzdorf), wzmiankowane w 1251, o ludności niemal wyłącznie niemieckiej; jeszcze w okresie międzywojennym ich potomkowie stanowili ok. 60% mieszkańców miejscowości, Spiska Sobota (Spišská Sobota, Georgenberg), wzmiankowana w 1256; najważniejsza z osad, ośrodek handlowy i targowy, konkurujący nawet z Lewoczą i Kieżamrkiem, Wielka (Veľká, Felka), wzmiankowana w 1268; początkowo największa z osad, która jednak upadła po katastrofalnym pożarze w 1556, Straże (Stráže pod Tatrami, Michelsdorf), wzmiankowane w 1276, stanowiące początkowo strażnicę na granicy polsko-węgierskiej, Kwietnica (Kvetnica). Miejscowości te (z wyjątkiem Kwietnicy) zostały w 1412 zastawione królowi polskiemu w ramach tzw. zastawu spiskiego, co przyczyniło się do ich rozwoju. Pod władzę królów Węgier powróciły w 1769. Od XVI do XVIII wieku w okolicy wydobywano miedź. W XIX wieku rozwinęła się Kvetnica, która do dziś jest kurortem i uzdrowiskiem. Aż do końca XIX wieku wszystkie osady były podobnej wielkości, a najbardziej znaczącą spośród nich była Spiska Sobota - siedziba władz powiatu. Jednak już w 1871 przeprowadzono przez Poprad linię kolejowa z Bohumina do Koszyc, co spowodowało dynamiczny rozwój Popradu, który już na początku XX wieku stał się największym miastem, daleko dystansując pozostałe osady. W 1908 powstała elektryczna kolejka łącząca miasto z letniskami w Wysokich Tatrach. W 1918 miasto znalazło się w granicach nowo powstałej Czechosłowacji. W 1927 siedzibę władz powiatu przeniesiono ze Spiskiej Soboty do Popradu. W 1944 Niemcy zamieszkujący te tereny uciekli na zachód przed zbliżającą się Armią Czerwoną, która wkroczyła na tereny w styczniu 1945. W 1946 połączono Poprad ze Spiską Sobotą i z Wielką, w 1960 przyłączono Straże, w 1974 Maciejowce. Obecnie miasto Poprad przeżywa okres transformacji z centrum przemysłowego do centrum turystyki.
Aquacity Poprad: to kompleks basenów termalnych, wybudowany na podziemnym, naturalnym zbiorniku wód geotermalnych. Długość tego zbiornika to ponad 70 km a jego szerokość 30 km. AquaCity czerpie swoją wodę z głębokości 1400 metrów, gdzie wiek wody wynosi około 15 000 lat. Wewnętrzna temperatura naszej planety (energia geotermalna) podnosi temperaturę wody do 49°C. To podziemne jezioro w ciągu milionów lat napełniało się kryształowo czystą wodą ze źródeł Tatr Wysokich. W trakcie tego procesu woda przesączając się przez poszczególne warstwy ziemi, pochłaniała różne ważne minerały, takie jak magnez, sód, wapń, dwutlenek węgla i całe mnóstwo węglowodanów. Woda o takim składzie pozwala orzeźwić, wzmocnić i uspokoić zmęczonych i zestresowane gości odwiedzających AquaCity.

Powrót do listy wycieczek

Biuro Turystyczne Vector

ul. Kity 24
33-370 Muszyna
tel. +48 18 47 18 003
fax. +48 18 47 18 004

Więcej informacji

AquaCity Poprad (Termalne Kąpiele+Laser Show)

PDF Eksportuj jako plik PDF
HTML Drukuj (z formatu HTML)

Zdjęcia

Kliknij na wybranym zdjęciu, aby je powiększyć:

poprad1.jpg poprad2.jpg poprad3.jpg poprad4.jpg poprad5.jpg poprad6.jpg poprad7.jpg poprad8.jpg

Witryna ta wykorzystuje pliki cookies. Określenie warunków przechowywania i dostępu opisane jest w polityce prywatności. Zamknij